Z wizytą w teatrze

„Teatr jest takim miejscem, gdzie toczą się same niezwykłe historie…”

Właśnie jedną z takich niezwykłych historii mieli okazję zobaczyć uczniowie naszej szkoły, którzy 3 lutego wybrali się do Domu Kultury w Sanoku. Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przygotował dla młodych widzów adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”.
         Uczniowie klasy V i VI obejrzeli niezwykle barwną i ciekawą opowieść, bawiącą kolejne pokolenia młodych odbiorców. Główny i zarazem tytułowy bohater to postać wzbudzająca sympatię widzów. Przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji wprowadziło młodego widza w fascynujący świat wielkiej przygody. W ciekawy sposób uczyło samodzielnego i logicznego myślenia. Główni bohaterowie swoją postawą ukazali nam szlachetne zasady, kierując się w życiu uczciwością i mądrością. Cieszyli się wielkim autorytetem wśród młodej widowni, która została „wciągnięta” w sensacyjne śledztwo i rozwiązywanie niesamowitych zagadek z przeszłości.
          Narodowy Teatr Edukacji zaprosił nas na wspaniałą, pełną humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygodę, gdzie prawda i trwałe wartości tryumfowały nad złem, a postawa młodych bohaterów podkreśliła rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.
         Uczniowie klasy VI, którzy czytali już tę lekturę, zauważyli, że niektóre jej momenty zostały uwspółcześnione - pojawił się telefon komórkowy i pistolet „Made In China”. Wspomniana sztuka to przede wszystkim przygoda sceniczna, którą nasi uczniowie obejrzeli z zachwytem, w ogromnym skupieniu i zaciekawieniu.
         W uatrakcyjnieniu przedstawienia pomogły niezwykłe efekty świetlne i dźwiękowe. Pojawił się także współczesny taniec i muzyka rockowa, co zostało nagrodzone wielkimi brawami widowni. Uczniowie pozytywnie ocenili obejrzany spektakl, byli pod wrażeniem efektów specjalnych i gry aktorskiej.
         Po niesamowitych wrażeniach teatralnych zatrzymaliśmy się chwilę w restauracji  McDonald’s, gdzie każdy zaopatrzył się w pyszne smakołyki i spędził miło czas na rozmowie z rówieśnikami.

W tym dniu wyjazd do teatru mieli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klas 0, 1-3 Szkoły Podstawowej obejrzały spektakl " Baśnie tysiąca i jednej nocy"

Wyjazd na spektakl

Utworzono dnia 04.02.2016, 20:57