Spotkanie z muzyką!

Utworzono dnia 19.02.2024

16 lutego br. już po raz 3 nasi uczniowie brali udział w kolejnej audycji muzycznej przygotowanej przez pracowników Szkoły Muzycznej Yamaha  z Rzeszowa. Tym razem prowadzący  wprowadzili nas w świat instrumentów klawiszowych. Jak zwykle nie brakowało w czasie tej audycji niespodzianek i   ciekawostek. Gościem był Mateusz Siry pracujący w Filharmonii Rzeszowskiej i Teatrze.  Prowadzący angażowali naszych uczniów do tworzenia muzyki. Śmiechu było co niemiara, bo wiadomo, jak my potrafimy grać.
W czasie spotkania zaprezentowane były następujące instrumenty klawiszowe:
-pianino cyfrowe, gdzie usłyszeliśmy najbardziej znane utwory muzyczne, muzykę sakralną,
- keyboard, który przyjmował funkcje grającej gitary, trąbki, fletu , instrumentów perkusyjnych. Dlatego mogliśmy usłyszeć min. hejnał z wieży Mariackiej, bicie dzwonów, Bardzo często ten instrument jest wykorzystywany w teatrze, dzięki niemu w czasie spektaklu słyszymy, padający deszcz, śnieżycę, nadjeżdżający pociąg, szczekanie psa, śpiewające ptaki  czy śmiech aktora,
- keyboard firmy roland , który wykorzystują najwięksi artyści,
- djx – wykorzystywany najczęściej przez didżejów, potrafiący mówić,
- klawiaturę  rolowaną , która jest bardzo często wykorzystywana w dalekich podróżach,
- kitar był to ostatni z prezentowanych instrumentów- jest to połączenie keyboardu z gitarą.
 W trakcie trwania audycji bawiliśmy się świetnie jednocześnie ucząc się. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Bożena Niemiec

Oto instrumenty klawiszowe!