Radosna Niepodległość

Utworzono dnia 14.11.2018

13 listopada w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter - świętowaliśmy bowiem 100 rocznicę odrodzenia Polski. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się: Dzień Patriotyzmu i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, Bieg dla Niepodległej, pisanie kartek w ramach akcji ,,Mamy Niepodległą" oraz uczniowska debata o znaczeniu patriotyzmu we współczesnym świecie. Ostatni etap radosnego świętowania miał miejsce 13 listopada.
Uroczystość rozpoczęła się od występów najmłodszych uczniów SP w Warze. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę ,,Co to jest niepodległość?". W niezwykle obrazowy i wzruszający sposób pokazały historię naszej ojczyzny oraz rozbiory Polski, dokonane przez Rosję, Austrię i Prusy. Dzieci z klasy I wykonały piosenkę ,,Serce dla Polski", w której zapewniały o swojej miłości do ojczyzny. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie klas II i III. Występy najmłodszych były okazją do wyrażenia radości i dumy z bycia Polakiem.
Kolejnym punktem świętowania była dyskoteka biało - czerwona. Uczniowie nosili kotyliony i stroje w narodowych barwach, podkreślając w ten sposób wyjątkowość chwili. Młodzież z klasy IIIG zadbała o oprawę muzyczną imprezy i przygotowała polskie przeboje. Wszyscy doskonale się bawili przy hitach Sławomira, Czadomana i innych rodzimych piosenkarzy. W tym dniu nikt nie był głodny. Dziewczyny z SU upiekły bowiem pyszne babeczki i ciasta, ozdobione biało - czerwonym lukrem. Dochod ze sprzedaży wypieków przeznaczony został na leczenie Oliwki.
Na zakończenie uroczystości wystąpił raper z Izdebek - Bartek Friedek. Zaśpiewał on dla nas kilka swoich przebojów: ,,Polska walcząca", ,,Sprzedałem furę" itp.  Występ wszystkim się podobał, co zostało wyrażone gromkimi brawami.
W ten radosny sposób uczczono Narodowe Święto Niepodległości. Ten wyjątkowy dzień na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach,dzieci już od najmłodszych lat, uczą się historii Polski, wyrażania szacunku dla tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę oraz kształtują uczucia patriotyczne.

Święto Niepodległości w naszej szkole

Utworzono dnia 14.11.2018, 17:44