Utworzono dnia 04.06.2018

4 czerwca w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II swoje święto mieli najmłodsi.  Z okazji Dnia Dziecka przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele przygotowali dla uczniów moc atrakcji. W tym roku ten dzień obchodzony był na sportowo. Każdy mógł wziąć udział w różnych konkurencjach. Wychowawczynie klas 0, I – III SP oraz Pani Renata Łach wraz z uczniami klasy III Gimnazjum przygotowali dla najmłodszych zabawy ruchowe. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny i zmierzyły się ze sobą w kilku dziedzinach. Musiały m.in. pokonać tor przeszkód, rzucać piłeczką do celu, biec w sztafecie, strzelić gola do bramki lub skakać w worku. Mali sportowcy byli uśmiechnięci i dobrze się bawili. Dzień Dziecka stał się w ten sposób dniem sportu. Nie było wygranych i przegranych, a uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości. Była to również okazja do integracji zespołów klasowych.
Rozgrywki sportowe zostały przygotowane również dla uczniów klas IV – VII SP oraz II – IIIG. Młodzież mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami w grze w ringo, siatkówkę lub piłkę nożną. Tutaj też ważniejsze od zwycięstwa były dobra zabawa i zasady fair play.  Rada Rodziców zadbała o to, by w tym dniu każdy czuł się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali pamiątkowe medale.
Po zmaganiach sportowych, na  uczestników zabawy czekały kiełbaski z grilla, soki, a na ochłodę – lody. Po posiłku można było spalić kalorie na zajęciach zumby, prowadzonych przez instruktorkę. Zarówno dzieci jak i nauczyciele oraz rodzice ćwiczyli przy rytmach światowych hitów. Dziękujemy Radzie Rodziców na czele z Przewodniczącą – Panią Agnieszką Skotnicką za przygotowanie pysznego poczęstunku i innych atrakcji.
Piękna pogoda, sportowa rywalizacja oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszystkim dopisywały humory. Dzień Dziecka można więc uznać za udane przedsięwzięcie.

Dzień Dziecka na sportowo

Utworzono dnia 04.06.2018, 17:56