Majowy Piknik Rodzinny

31 maja – w przeddzień Dnia Dziecka przy Zespole Szkół w Warze odbył się Piknik rodzinny, zorganizowany w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne ”. Organizatorami pikniku byli: grupa Iskierka, tworzona przez M. Bobolę, M. Pietrykowską i B. Skotnicką oraz strażacy z OSP w Warze. Współorganizatorzy imprezy to Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Warze, Koło Gospodyń Wiejskich, PZW Brzana oraz NZOZ Domowa Opieka Paliatywna DAR – MED z Brzozowa. Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodziców. Dzieci miały świetną zabawę na zjeżdżalniach. Mogły także korzystać z placu zabaw, puszczać ogromne bańki mydlane oraz przy pomocy animatora „wyczarować” balonowe zwierzątka. Uczniowie klas 0, I – IV SP poczuli się jak na Dzikim Zachodzie podczas przejażdżki dyliżansem „ Bieszczadzki Kołotoczek” . Ratownicy medyczni zadbali o bezpieczeństwo uczestników zabawy, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy oraz dostarczyli wielu emocji podczas przejażdżek quadami. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pies policyjny – każdy chciał go pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie. Pani K. Zańko wykonywała make-up na twarzach milusińskich i zmieniała ich w bajkowe postaci. Dzieci brały udział w licznych konkursach np. w konkursie wędkarskim, zorganizowanym przez pana M. Owsianego z PZW Brzana. Na stoisku DAR-MED – u można było zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie krwi. Dla dzieci przygotowane zostały konsultacje logopedyczne oraz podoskopowe badanie stóp. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały, by nikt z uczestników imprezy nie był głodny i przygotowały smaczny poczęstunek. Uczniowie z klasy III Gimnazjum zapewnili oprawę muzyczną i zachęcali dzieci do tańca. Piękna, słoneczna pogoda i przygotowane atrakcje przyczyniły się do tego, że mieszkańcy Wary oraz okolicznych miejscowości świetnie się bawili w ostatnią niedzielę maja. Uśmiechy na twarzach uczestników pikniku zachęcają do kontynuowania takich przedsięwzięć. Następna okazja do wspólnej zabawy i miłego spędzenia niedzieli już za dwa tygodnie – 14 czerwca. Wtedy w naszej szkole odbędzie się Piknik z Janem Pawłem II. Serdecznie zapraszamy.

Piknik rodzinny w ZS w Warze

Utworzono dnia 01.06.2015, 20:38