Dzień Bezpiecznego Internetu w ZS w Warze 2016

W Zespole Szkół w Warze w dniu 11 lutego 2016 roku

odbył się po raz czwarty Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 w tym roku obchodzony pod hasłem

„LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE”.

Organizatorem projektu i konkursów był Dyrektor Szkoły Aleksander Fil oraz Krystyna Serafin i Maria Sękowska. Na samym początku uczniom klas I do III Szkoły Podstawowej zostały wręczone dyplomy za prace plastyczne. W kategorii klasa I dyplomy wyróżnienia otrzymali: Ksawery Niemiec i Justyna Kuś. W kategorii klasa II dyplomy wyróżnienia otrzymali: Radosław Szpiech i Adam Zubka. W kategorii klasa III dyplom wyróżnienia otrzymała Dominika Hajduk. Inni uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy uczestnika. Oprócz dyplomów wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki pozyskane przez organizatorów konkursu z współpracującego ze Szkołą NBP Odział Dynów.

W obchodach udział wziął terapeuta uzależnień Pan Żółkoś z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu. Terapeuta przedstawił uczniom klas IV do VI Szkoły Podstawowej i I do III Gimnazjum zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z internetu, między innymi niebezpieczeństwa związane z publikowaniem zdjęć, filmów, zawieraniem znajomości, podawaniem danych osobowych itp.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV do VI zaprezentowali przygotowaną z tej okazji twórczość artystyczną. Klasa IV przedstawiła bardzo trafną rymowankę na temat internetu.  Klasa V przedstawiła tekst związany z internetem w postaci rapu.  Klasa VI wiersz na temat internetu, jak również całą serię  scenek związanych z netem.

W końcu przyszedł czas na klasy Gimnazjum, które wcześniej kręciły filmy dotyczące bezpieczeństwa w sieci pod hasłem „LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE”. Klasa pierwsza przestawiła film „Internet – zagrożenie czy szansa?”. Klasa druga przestawiła film „Lepszy internet zależy od ciebie”. Klasa trzecia przestawiła film pt. „Film z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu”.
Niezależna komisja po obejrzeniu prac plastycznych, części artystycznej i filmów postanowiła przyznać:

W kategorii Szkoła Podstawowa I miejsce przyznano klasie szóstej, II miejsce  klasie piątej, III miejsce klasie czwartej.

W kategorii Gimnazjum I miejsce  przyznano klasie drugiej, II miejsce  klasie trzeciej, III miejsce klasie klasie pierwszej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki i bardzo obfite brawa za uczestnictwo w konkursach.

W dniach od 8 do 10 lutego we wszystkich klasach odbyły się lekcje związane  z bezpieczeństwem w internecie. Zostały one przeprowadzone w oparciu o materiały otrzymane od Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

DBI 2016

Utworzono dnia 11.02.2016, 18:53