Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Warze 2015

w Zespole Szkół w Warze 2015

DBI obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W  akcji uczestniczyły klasy IV i  VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, klasy I, II, III Gimnazjum.

1.     W ramach DBI w Gimnazjum i Szkole Podstawowej zostały przeprowadzone lekcje na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Na lekcjach były prezentowane filmy o zagrożeniach, związanych  z nadużywaniem internetu, komputera, gier komputerowych, komunikatorów internetowych. Uczniowie sami wybierali problemy o których rozmawiali i żywo dyskutowali na lekcjach.

2. Uczniowie znacznie wcześniej uczestniczyli w realizacji - filmu  na DBI.

Uczniowie sami wybierali tematykę, pisali scenariusz, kręcili film pt. "BEZPIECZNY INTERNET".

Autorami scenariusza filmu są: Justyna i Kacper Telesz

​Aktorzy w filmie: Justyna i Kacper Telesz, Miłosz Wawczak, Maciej Duda.

3.     Została wykonana gazetka ścienna o tematyce ”www.bezpieczny.internet.pl”“

Organizator DBI

Krystyna Serafin