Kampania edukacyjno - profilaktyczna " Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum już od kilku lat biorą udział w projekcie „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Opiekunką młodzieży i koordynatorką akcji jest pani Renata Łach. W ramach tej kampanii uczniowie uczestniczą w różnych działaniach oraz konkursach o tematyce zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień. Tematy te są poruszane również w podczas lekcji wychowania fizycznego i godzin wychowawczych.
 W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas I – III Gimnazjum w Warze wzięli udział w konkursie internetowym: „ Zagrywka w punkt”. Dla uczniów klas IV – VI SP przeznaczony był konkurs „ Zdrowe zagranie”. Zadaniem uczestników konkurów było udzielenie odpowiedzi na pięć pytań dotyczących siatkówki.  Magdalena Durakowska i Paulina Sochacka z klasy III G wykazały się dużą wiedzą na temat tej dyscypliny sportowej. Dziewczyny zdobyły tytuł laureata i otrzymały nagrody książkowe. Podobny sukces odniosła Izabela Szpiech z klasy I G.
Warto tutaj dodać, że kampania „ Zachowaj Trzeźwy Umysł” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ZS w Warze i nie brakuje chętnych do udziału w niej.