Obowiązki ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Warze w czasie nauczania zdalnego

Obowiązki ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Warze w czasie nauczania zdalnego.

1.Zajęcia nauczania zdalnego są obowiązkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Warze.

2.Podstawową platformą informacyjną zdalnego nauczania dla uczniów, rodziców i nauczycieli jest strona internetowa szkoły zswara.szkolna.net

3.Każdy uczeń jest zobowiązany zapoznać się treścią w zakładce „Nauka w domu” dotyczącą treści materiału do realizacji.

4.Uczeń zobowiązany jest do właściwego zachowania w czasie zajęć online.

5. Zabronione jest przeszkadzanie nauczycielowi i innym uczniom w pracy ( robienie hałasu, włączanie głośnej muzyki, używanie wulgaryzmów, wyrzucanie uczestników zajęć z komunikatora, wyciszanie mikrofonów, robienie zdjęć itp.).

6.Uczeń zobowiązany jest podczas zajęć do włączenia kamerki tak, by nauczyciel miał wzrokowy kontakt z uczestnikami zajęć.

7. Przy ocenie cząstkowej (bieżącej) oprócz wiedzy i umiejętności ucznia brane są także pod uwagę takie elementy jak: systematyczność i aktywność oraz zaangażowanie w proces zdobywania wiedzy.

8.Uczniowie, którzy nie biorą udziału w zajęciach nauczania zdalnego i nie przesyłają zadanych prac nauczycielowi, będą musieli zdać egzamin klasyfikacyjny.