,,Ślubuję uroczyście!'' - Pasowanie na ucznia klasy I

Utworzono dnia 19.10.2018

Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 18 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Do tego ważnego dnia dzieci przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki oraz zasady panujące w szkole. Pierwszaki w galowych strojach i biretach wyglądały bardzo odświętnie.
       W tej wyjątkowej uroczystości udział wzięli rodzice uczniów, ks. proboszcz H. Szpila, Dyrektor SP w Warze – pan A. Fil, wychowawczyni klasy I – pani T. Gromala,  nauczyciele oraz społeczność szkolna. Ważnym gościem był Wójt Gminy Nozdrzec – A. Gromala. Dyrektor szkoły rozpoczął uroczystość od przywitania gości, rodziców oraz najważniejszych w tym dniu pierwszoklasistów. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, pierwszaki musiały wykazać się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz sportowymi.  W programie artystycznym, przygotowanym pod okiem swojej wychowawczyni, dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne i recytatorskie. Pierwszoklasiści udowodnili, że mają wiedzę dotyczącą naszej ojczyzny. Pomyślnie zdali również test ze znajomości zasad dobrego zachowania w szkole. Wiedzieli, że przyszedł czas na naukę oraz że nie mogą hałasować. Wszyscy spisali się na medal i swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Wójta Gminy Nozdrzec. Było to duże przeżycie dla najmłodszych i  ich rodziców. Wszyscy byli wzruszeni.
        Po ceremonii i zrobieniu pamiątkowych zdjęć  dzieci  otrzymały dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców oraz  Wójta Gminy Nozdrzec - pana Antoniego Gromalę. Uczniowie otrzymali kubki wypełnione słodyczami i przedmioty, które mogą przydać się w szkole. Miłą uroczystość zakończył poczęstunek i zabawy z rodzicami. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Drogie dzieci! Życzymy wam wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Panu Janowi Głuszyk.

Utworzono dnia 19.10.2018, 16:42