Razem budujemy studnie w Afryce

Utworzono dnia 04.11.2018

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury, organizowaną przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Warze. Akcja zakończyła się 28.10.2018r., a dostarczony do naszej szkoły surowiec przyczynił się do polepszenia życia ludzi w Afryce. Niepotrzebna nikomu makulatura została sprzedana, zaś pozyskane w ten sposób pieniądze zostały przekazane na budowanie studni w Czadzie. Poniżej zamieszczamy podziękowania od księży misjonarzy dla Pana Ryszarda – głównego  organizatora zbiórki oraz dla mieszkańców Wary, którzy dali świadectwo wiary i miłości bliźniego. Zbiórka makulatury w naszej szkole będzie kontynuowana i już dziś zachęcamy Państwa do udziału w tym przedsięwzięciu. Pamiętajmy, że 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki!

Szczęść Boże!

Panie Ryszardzie!

Kochani nasi dobroczyncy!

Bardzo dziekujemy za kolejna studnie w Czadzie, ktora ufundowaliscie dla mieszkancow wioski Gabou II. Budowa zostala ukonczona w ubiegly czwartek i w niedziele siodmego pazdziernika odbylo sie uroczyste jej poswiecenie. Uroczystosc te poprzedzila msza sw.sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawcow a takze w intencji sw.p.Ksiedza arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, ktorego imieniem zostala nazwana nowa studnia. Skupienie na mszy sw.i podczas modlitwy poswiecenia bylo bardzo duze, ale tez i ogromna radosc, i wdziecznosc dla was za tak cenny dla nich dar. Radość ta udzieliła sie takze mnie i cale zmeczenie spowodowane trudna do jazdy droga z powodu obfitych opadow deszczu, nagle gdzies zniknelo. Trudno wyrazic slowami to co czujemy w sercu za to co czyniecie dla nas, za  caly wysilek jaki wkladacie, zeby pomagac i w ten sposob dawac radosc i lepsze zycie tutejszej ludnosci. Niech Pan Bog wam wynagradza bo tylko On zna prawdziwa wartosc tego co czynicie. Przesylam kilka zdjec z poswiecenia I postawienia tablicy pamiatkowej, na ktorych moze znajdziecie choc ntroche tego o czym wam napisalem.

Dziekujac jeszcze raz, w imieniu mieszkancow wioskin Gabou II i moim własnym zapewniam o wielkiej wdzięczności i stalej modlitwie w waszej intencji.

Bóg zaplać!

Drogi Panie Ryszardzie,

Kochani uczestnicy akcji " makulatura na misje"

W imieniu mieszkańców Wiosek Saya 2 i Guinera, jak również w imieniu własnym bardzo serdecznie dziekuje za kolejny dar lepszego życia dla naszych braci w Czadzie.  Angazujac sie w akcje "makulatura na misje", staliscie sie, tak jak sw Teresa od dzieciatka Jezus misjonarzmi nie wyjezdzajac na misje. Dajac bowiem wode tym, ktorzy sami nie moga sobie jej zapewnic, dajecie jakze przepiekne i jakze bardzo konkretne swiadectwo waszej wiary oraz jednosci calego Kosciola. Moge was zapewnic ze wasze swiadectwo umacnia wiare tutejszych chrzescijan I jest pieknym przykladem milosci blizniego nie tylko dla nich ale takze dla wyznawcow innych religii, ktorzy tez sa czesto beneficientami waszej akcji. Ostatnia studnia im. Bl.Ks. Popieluszki powstala we wiosce gdzie mieszkaja nie tylko chrzescijanie ale takze  muzulmanie i wyznawcy religi tradycyjnej,  i stala sie waznym elementem we wzajemnym zblizaniu sie i umocnianiu dobrego wspolzycia. Nadajac studniom imiona polskich swietych dzielicie sie tez dziedzictwem duchowym naszego polskiego Kosciola ubogacajac tym samym tutejszy Kosciol. Zawsze staram sie przyblizac ich postacie tutejszym braciom, ktorzy sluchaja czesto z duzym zainteresowaniem.  Szczegolna sympatie wzbudzili sludzy bozy z rodziny Ulmow i ich ofiara zycia dla ratowania zycia bliznich.  Mysle. ze ich przyklad zapadl gleboko w sercach tutejszych chrzescijan wzmacniajac ich wiare i uczac ofiarnej milosci kazdego blizniego takze tego, ktory nie jest czlonkiem ich plemienia. Poswiecenie studni i instalacja tablic pamiatkowych odbyla sie w niedziele. Nie zastalem zbyt duzo ludzi bo zaczela sie juz pora deszczowa, jak to widac na zdjeciach krajobraz sie zmienil i zrobilo sie zielono. W tym okresie, szczegolnie kiedy spadnie duzy deszcz, wiele ludzi udje sie do brusu na kilka dni zeby uprawiac ziemie. W piatek wlasnie mielismy duzy deszcz, ktory sprawil, ze wioski sie troche wyludnily. Ci, ktorzy zostali byli bardzo wdzieczni i radosni. Jak zawsze prosili przekazac ich podziekowanie I zapewnienie o modlitwie w waszej intencji co tez czynie z wielka radoscia. W zalaczeniu przesylam kilka zdjec z Saya 2 I Guinera.Jeszcze raz bardzo dziekuje za wasze swiadectwo, trud i poswiecenie dla naszych afrykanskich braci. Nasza wdziecznosc obejmuje wszystkich, kazda osobe: dzieci, mlodziez, doroslych, parafie, instytucje, przedsiebiorstwa, tych wszystkich ktorzy  w jakikolwiek sposob nam pomogli I ciagle pomagaja I zycze Wam duzo radosci z tego co czynicie bo " radosnego dawce Bog miluje". Niech Pan Bog blogoslawi kazdego z Was i wasze dzielo " makulatura na misje"