Kolędnicy misyjni z pomocą dla dzieci w Syrii i Libanie

Utworzono dnia 08.01.2018

26 grudnia 2017r. po raz kolejny już rozpoczęli swoje misje Kolędnicy Misyjni. Tradycyjnie jak każdego roku o tej porze odwiedzali domy naszej parafii, kolędowali i kwestowali na rzecz potrzebujących ich rówieśników z Syrii i Libanu, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych.  Do tegorocznej akcji zgłosiło się ponad 40 chętnych- uczniów naszej szkoły od klasy III szkoły podstawowej do III gimnazjum.  Utworzono 10 grup, które z radością poświęciły swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym.
To radosne wędrowanie poprzedza ciężka praca uczniów i organizatorów. Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem rozpoczynają się próby, a wszystko po to, aby w dzień św. Szczepana młodzi aktorzy mogli odegrać swoje role, jak kto najlepiej potrafi.
Swoje kolędowanie rozpoczęli od uczestnictwa we Mszy Świętej w naszym parafialnym kościele. Ks. Proboszcz E. H. Szpila w czasie Eucharystii mówił o wielkiej roli Kolędników, o trudnej sytuacji dzieci w krajach, które nie tylko ogarnięte są wojną, ale mają także bardzo ciężkie warunki mieszkaniowe. Po zakończonej Mszy miało miejsce błogosławieństwo i rozesłanie grup Kolędników wraz z opiekunami.
Grupy udały się w wyznaczone tereny naszej miejscowości, aby nieść „Dobrą Nowinę”wszystkim ludziom dobrej woli. Nasze domy odwiedzali : Maryja z Nowonarodzonym Jezusem, Pastuszkowie, Królowie i Dzieci misyjne. W krótkich scenkach mówili o tym, że „…twarz wiecznej Miłości zbawi świat od wszelkiej ciemności”. Prosili także, aby „każdy mógł zostać Jego misjonarzem i niósł światu Dobrą Nowinę- myślą, słowem i czynem”.
„O dar pokoju prosili usilnie, bo dzieciom w Syrii potrzebny pilnie”- takie prośby mogli usłyszeć mieszkańcy naszej miejscowości, którzy gościli grupy kolędnicze. „A kto serce dla misji ma, do skrabonki grosik da”. Warzanie i przybyli goście wspomogli nie tylko modlitwą, ale i czynem, wrzucając hojnie do dziecięcych skarbonek swoje „grosiki”, które zostaną przesłane na potrzeby misji w tych krajach ogarniętych wojną.
Jako pamiątkę swoich odwiedzin Kolędnicy zostawiali w domach obrazek w postaci otwartych dłoni. Jest to symbol znaku pokoju, gotowości do braterskiej pomocy. Bo tacy są własnie Ci, którzy pomagają innym, wyciagają pomocną dłoń ku drugiemu: do ochrony, do przytulenia, do zgody, do modlitwy, do pomocy.

Hej kolęda, kolęda...

Utworzono dnia 08.01.2018, 17:45