Kochana Mamo, drogi Tato...

Utworzono dnia 03.06.2018

29 maja do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście. Okazją do spotkania były dwa święta – Dzień Mamy i Taty, które Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Warze obchodzi pod nazwą ,,Dzień Rodzica".
Na początku uroczystości Dyrektor szkoły – Pan Aleksander Fil powitał rodziców i przypomniał jak ważni są dla swoich dzieci. Mama i tata są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, beztroskiego dzieciństwa i szczęścia. Dla każdego z nas rodzice to najważniejsze osoby w życiu, dlatego też w tym dniu możemy wyrazić naszą miłość i szacunek dla nich. Prezentem dla kochanych rodziców było przedstawienie teatralne ,,Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego. Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili współczesną wersję znanej bajki. Śnieżka znała sztuki walki i potrafiła obronić się przed napotkanym w lesie wilkiem. Jeden z krasnoludków nie lubił natomiast hejtu. Zła macocha uważała, że jabłko jest pełne witamin. W końcu padła ofiarą własnej intrygi i zjadła zatruty owoc. Śnieżka zaś poślubiła Księcia i żyli długo i szczęśliwie. Spektakl przygotowany przez panie Elżbietę Skubisz i Bożenę Niemiec wszystkim się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.
Na scenie wystąpili również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klas 0, I – III śpiewali piosenki dla swoich mam i tatusiów. Rodzice byli wzruszeni i dumni ze swoich pociech.
Na zakończenie części artystycznej Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Justyna Tomońska złożyła rodzicom życzenia. Wszyscy zaśpiewali również „ Sto lat” dla bohaterów tego święta. Później dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki oraz kwiaty Uściskom, ciepłym słowom i całusom nie było końca.W niejednym oku zakręciła się łza.
Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim rodzicom za ich miłość, cierpliwość, dobroć i wychowanie. Życzymy dużo szczęścia, zdrowia i pomyślności oraz zapraszamy na Dzień Rodzica w następnym roku szkolnym.

Dziękujemy Pani Barbarze Zubka za udostępnienie zdjęć.

Dzień Rodzica

Utworzono dnia 03.06.2018, 13:52