Dzisiaj babciom i dziadkom kochanym zaśpiewamy...

Utworzono dnia 22.01.2018

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w roku. Swoje święto mają wówczas babcie i dziadkowie. W tych dniach obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości i uznania za okazaną troskę, cierpliwość oraz dobroć. To właśnie dziadkowie potrafią pocieszyć, znaleźć rozwiązanie dziecięcych problemów, przytulić, wysłuchać zwierzeń i przygotować najwspanialsze zabawy. Nikomu nie trzeba więc tłumaczyć rangi Dnia Babci i Dziadka. O kochanych Seniorach pamięta się także w Szkole Podstawowej w Warze. Uroczystość z okazji ich święta zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych.
W tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodzony był przez nas 21 stycznia. W niedzielne popołudnie do naszej szkoły licznie przybyli mili goście. Dla najważniejszych w tym dniu seniorów rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły - pan Aleksander Fil, który powitał przybyłych gości i złożył im życzenia długich lat życia w zdrowiu i szczęściu.  Następnie wystąpiły najmłodsze dzieci z odzdziału przedszkolnego, które przedstawiły swym kochanym babciom i dziadkom jasełka. Scenę opanowały anioły, które poprzez słowa piosenek i wierszy opowiedziały widzom o wydarzeniach z Betlejem. Później do stajenki przybyli pasterze i trzej królowie. Wszyscy wręczyli Jezusowi dary. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role. Na ich twarzach malowało się skupienie i niepokój. Piękna scenografia, starannie dobrane stroje i dobre opanowanie tekstu wpływały na wysoki poziom przedstawienia. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, a dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Na wielu twarzach dało się zaobserwować radość i wzruszenie. Równie udany był występ uczniów klasy I, którzy przybyli do szopki, by pokłonić się Jezuskowi i złożyć Mu dary. Na scenie pojawili się m.in: góral, jeż, dziewczynka z wózkiem i mały chłopiec. W dalszej części przedstawienia dziewczynki wykonały układ taneczny do piosenki Leonarda Cohena ,, Alleluja". Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Dziękujemy za przygotowanie tego pięknego montażu słowno - muzycznego paniom Bożenie Niemiec i Elżbiecie Naleśnik.
Goście mogli obejrzeć również ,,Czerwonego Kapturka'' w wykonaniu uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej. Była to pełna humoru i nowoczesna wersja znanej wszystkim bajki. Zarówno Babcia jak i Czerwony Kapturek zdołały uciec wilkowi, który został wegetarianinem i polubił warzywa. Leśniczy nie zabił wilka, lecz odesłał go do zoo w Warszawie. Dzieci zaprezentowały również wzruszające wiersze i piosenki, związane z obchodzonym w tym dniu świętem. Wyłania się z nich obraz wyjątkowych dziadków. Babcia ćwiczy z Ewą Chodakowską i gra na komputerze. Dziadek zabiera babcię do miasta na tańce, potrafi naprawić rower i opowiedzieć bajki. W tej części uroczystości nie zabrakło serdecznych słów i zapewnień o miłości dla dziadków np. ,, Czerwone serduszko dla Ciebie dziś mam, czerwone serduszko Tobie dziś dam. Z Tobą Babciu jest jak w niebie/ Kocham Cię Dziadku siłą rakiety..." Aktorzy zostali nagrodzeni oklaskami, które były w pełni zasłużone. Słowa uznania za to wspaniałe przedstawienie i uświetnienie uroczystości należą się paniom Marii Łuc i Teresie Gromali.
Po wspólnym odśpiewaniu ,,Sto lat'' dla drogich babć i dziadków przyszedł czas na złożenie życzeń i wręczenie prezentów. Wnuki obdarowywały swych najbliższych kwiatami, czekoladkami oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Nie zabrakło tutaj wzruszeń, ukradkiem ocieranych łez, radości i zadowolenia.
Dzień Babci i Dziadka połączony był z zabawą karnawałową dla uczniów naszej szkoły. Seniorzy mogli wziąć udział w wielu  konkursach oraz pokazać swoje umiejętności taneczne. Wszystkim bardzo się podobała skoczna polka w wykonaniu bohaterów tego dnia. Było również wspólne śpiewanie i zabawy ruchowe. Zespół ,,Tankard'' dbał o dobry nastrój uczestników imprezy. Przy dźwiękach największych przebojów goście doskonale się bawili, a nogi same niosły do tańca. Na parkiecie widać było wnuki ze swoimi babciami i dziadkami.
Uroczystość była niezwykłą okazją do umacniania więzi rodzinnych, integracji pokoleniowej oraz wyrażenia miłości i szacunku. Ten wyjątkowy dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom, którzy przybyli do naszej szkoły. Życzymy im pogody ducha, szczęścia, pomyślności i dużo zdrowia.

Dziękujemy pani Barbarze Zubka za udostępnienie zdjęć.

Utworzono dnia 23.01.2018, 15:47