Bieg dla Niepodległej

Utworzono dnia 24.10.2018

23 października odbył się ,,Bieg dla Niepodległej". Jego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Warze: Wojciech Krzysztyński i Rafał Pyś. Do udziału w biegu zgłosiło się ponad sto osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy wsi oraz absolwenci naszej szkoły. Ideą przedsięwzięcia było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa biegu dostosowana była do wieku i możliwości zawodników.
       Najmłodsi uczniowie SP w Warze z klas 0 - III biegali na dystansie 400 metrów. Chociaż pogoda nie sprzyjała aktywności fizycznej (było zimno i padał deszcz) wszyscy dzielnie pędzili do mety. Nie brakowało potknięć, ale nikt się nie wycofał. Nagrodą dla dzieci były zasłużone oklaski i okolicznościowe medale. W kategorii dziewczynek z klas 0 - III zwyciężyły:
1. Nikola Skotnicka,
2. Maja Zawadzka,
3. Zofia Szala.
Wśród chłopców najlepsi na tym dystansie byli:
1. Kacper Rybczak,
2. Filip Libowicz,
3. Patryk Bulanda.
       Później na  800 metrów startowały uczennice z klas IV - VI. Ich trasa była trudniejsza - zawodniczki musiały pokonać wzniesienia. Piękna, jesienna sceneria dodawała jednak sił i zachęcała do wysiłku. W tej grupie wiekowej najszybciej na metę przybiegły:
1. Julia Potoczna,
2. Dominika Hajduk,
3. Aleksandra Zańko.
Chłopcy z klas IV - VI musieli pokonać dystans 1000 metrów. Mimo że był to ogromny wysiłek, wszystkim dopisywały humory i duch sportowej rywalizacji. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy VI:
1. Adrian Szerszeń,
2. Mateusz Hajduk,
3. Adam Duda.
       1000 metrów przebiegły również uczennice klas VIISP - IIIG. Najszybciej tę trasę pokonały zawodniczki z klasy VII:
1. Wiktoria Szerszeń,
2.Zuzanna Skotnicka,
3. Kornelia Wawczak.
Uczniowie klas VIISP - IIIG mogli zmierzyć się na dystansie 1500 metrów. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy pokonywali ten dystans z uśmiechem na ustach - nikt nie narzekał na niezbyt sprzyjającą aurę i zmęczenie. Wśród zawodniczek najszybciej na mecie zameldowały się uczennice klasy IIIG:
1. Klaudia Uryć,
2. Kamila Bobowska,
3. Joanna Duda.
Na podium w tej kategorii uplasowali się następujący zawodnicy:
1. Kacper Sarnicki,
2. Kamil Kłak,
3. Kamil Adamski.
       Na 1500 metrów pobiegli również rodzice uczniów. Podkreślić należy, że w tej konkurencji startowały panie z naszej szkoły: Agnieszka Niemiec - Duda i Bożena Niemiec. Pogratulować trzeba również jedynemu tatusiowi w tej grupie: panu Tomaszowi Kurzydło. Zwycięzcami na tym dystansie są:
1. Marzena Cupak,
2. Renata Mordias,
3. Bożena Niemiec.
       Najbardziej odważni rywalizowali na 3000 metrów. Wśród zawodników znaleźli się uczniowie klasy IIIG, absolwenci SP w Warze: Tomasz Kociuba, Marcin Salwiak oraz Jakub Zańko oraz rodzice naszych uczniów. Chociaż na trasie słyszało się komentarze ,, to nie na mój wiek, nie mam siły", to wszyscy ukończyli bieg i przekroczyli linię mety. Najlepsi w tej grupie byli:
1. Maciej Skotnicki,
2. Tomasz Kociuba,
3. Tomasz Libowicz.
Wszyscy zawodnicy, biorący udział w ,,Biegu dla Niepodległej" otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami uczcili 100 - lecie odzyskania przez Polskę wolności oraz oddali cześć tym, którzy ginęli za ojczyznę.

Biegać każdy może...

Utworzono dnia 24.10.2018, 16:14